Moji podaci

Svako korištenje portala Hrvatska kulturna baština podliježe niže navedenim uvjetima.

Autorska i srodna prava

Sva prava nad svim objavljenim sadržajima na portalu „Hrvatska kulturna baština“, koji uključuju, no nisu ograničeni na slike, tekstove i softver, pridržava Ministarstvo kulture Republike Hrvatske.
Sukladno Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima (NN 167/03, 79/07), kao vlastita intelektualna tvorevina, zaštićena je i baza podataka s obzirom na izbor i raspored sadržaja na portalu.

Uvjeti korištenja

Preuzimanjem sadržaja s portala korisnik se obvezuje da će ga koristiti isključivo u nekomercijalne svrhe i samo za individualnu upotrebu u stručne i znanstvene svrhe uz poštivanje svih autorskih prava, drugih vlasničkih prava i svakog navedenog ograničenja prava.
Stoga se sadržaji s portala ne smiju dalje kopirati, reproducirati ili na bilo koji drugi način distribuirati bez izričitog dopuštenja Ministarstva kulture i medija.
Svako korištenje preuzetih sadržaja mora biti popraćeno napomenom „Copyright (c) 2021, Ministarstvo kulture i medija RH, sva prava pridržana“.


Točnost i pouzdanost podataka

Ministarstvo kulture i medija će uložiti razuman napor kako bi se na navedenom portalu našli provjereni i točni podaci, ali ne može biti odgovorno za njihovu točnost i potpunost. Svi korisnici koji pristupaju portalu „Hrvatska kulturna baština“ koriste njegov sadržaj na vlastitu odgovornost. Ministarstvo kulture i medija neće biti odgovorno ni za kakve izravne, slučajne, posljedične, neizravne ili kaznene štete koje su nastale iz pristupa, korištenja ili nemogućnosti korištenja portala eKultura ili zbog bilo koje greške ili nepotpunosti u njenom sadržaju.
Ovaj portal sadrži informacije treće strane i veze do drugih mrežnih stranica nad kojima Ministarstvo kulture i medija nema kontrolu. Ministarstvo kulture i medija nije odgovorno za točnost ili bilo koji drugi aspekt takvih informacija i ne preuzima nikakvu odgovornost za takve informacije. Ministarstvo kulture i medija zadržava pravo izmjene sadržaja ovog portala na bilo koji način, u bilo kojem trenutku i iz bilo kojeg razloga i neće biti odgovorno ni za kakve moguće posljedice proizašle iz takvih promjena.

Zaštita privatnosti

Ministarstvo kulture i medija poštuje privatnost posjetitelja portala eKultura i prikupljat će samo osobne podatke kao što su ime, adresa, telefonski broj ili e-mail adresa korisnika kada ih oni dobrovoljno dostave. Ti podaci bit će korišteni isključivo kako bi se udovoljilo pojedinačnim zahtjevima za informacijama te kako bi se na temelju njih, boljim razumijevanjem potreba korisnika, unaprijedili sadržaji i usluge portala eKultura. Ti podaci neće biti prodavani niti korišteni, niti će biti prenošeni trećoj strani bez pristanka korisnika. Svaka promjena u politici privatnosti bit će objavljena na ovom portalu.

Zatvori
API: uvjeti korištenja

Preuzimanjem sadržaja s portala korisnik se obvezuje da će ga koristiti isključivo u nekomercijalne svrhe i samo za individualnu upotrebu u stručne i znanstvene svrhe uz poštovanje svih autorskih prava, drugih vlasničkih prava i svakog navedenog ograničenja prava.

Stoga se sadržaji s portala ne smiju dalje kopirati, reproducirati ili na bilo koji drugi način distribuirati bez izričitog dopuštenja Ministarstva kulture i medija.

Svako korištenje preuzetih sadržaja mora biti popraćeno napomenom „Copyright (c) 2021, Ministarstvo kulture i medija RH, sva prava pridržana“.

Zatvori
Pretražite portal

Crkva sv. Blaža

Crtež Kovačićeve natječajne osnove za crkvu sv. Blaža objavljen 1927. g. u mapi-monografiji Ede Šena ”Arhitekt Viktor Kovačić”

Crkva sv. Blaža djelo je koje je Viktora Kovačića ustoličilo na tron hrvatske arhitekture. Crkva je tlocrta grčkog križa nad čijim se sjecištem uzdiže armiranobetonska kupola. Riječ je o pionirskoj primjeni armiranog betona u izvedbi nosivih konstrukcija, ali i u izvedbi tanke opne kupole koja je, prema istraživanjima, među najranijim armiranobetonskim kupolama na svijetu.

Crkva sv. Blaža na razglednici, oko 1915.
a) Natječaj za gradnju župne crkve sv. Blaža                                                          
6. kolovoza 1908. – 16. siječnja 1909.        
                                                                
b) Izvedba: 
1911. – 1915.

Porota:

Cornelius Gurlitt (predsjednik)

Herman Bollé

Robert Frangeš Mihanović

Janko Holjac

Iso Kršnjavi

Milan Lenuci

Martin Pilar

Julio pl. Stanisavljević

Feliks Suk

Nagrade:

Viktor Kovačić, motto: ”Deo” – prva nagrada

Dioniz Sunko, motto: ”Domus Dei” – druga nagrada

Vjekoslav (Alojz) Bastl, motto: ”Omnis Ecclesia Domus Dei” – treća nagrada

Viktor Kovačić, Natječajni projekt za gradnju župne crkve sv. Blaža, 1908., Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Studija crkve sv. Blaža, 1909., Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Studija unutrašnjosti crkve sv. Blaža, 1908., Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Regulacija okolice Blaževe crkve, 1909., Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, pročelja i presjeci, 1909., Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, pročelja, 1911., Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, tlocrti 1909., Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, presjeci, Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, detalj kupole, Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, studija detalja tornja, Ministarstvo kulture i medija RH
Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, kupola krstionice, Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, studija unutrašnjosti crkve s glavnim oltarom, Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, glavni oltar, Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, studija glavnog oltara sa svetohraništem, Ministarstvo kulture i medija RH

Viktor Kovačić, Crkva sv. Blaža, studija oltara, Ministarstvo kulture i medija RH